• تبریک جالب شب یلدا رئیس‌جمهور چین به مردم ایران۱۳۹۴/۱۰/۰۱
 •     رئیس جمهور چین: «خواهش می‌کنم برای جان و مال و سلامتی و امنیت خودتان ارزش قائل باشید و جنس بی‌کیفیت نخرید. به بهانه این‌که پول کافی ندارید، آشغال نخرید. اگر کشوری کوفت و زهرمار ارزان تولید کند، باید آن را خرید و بلعید؟ چین، کالاهای عالی و باکیفیت هم تولید می‌کند، اما این تقصیر ما نیست که تاجران ایرانی تمایلی به خریداری آن ندارند.»

  شی جین پینگ (Xi Jinping)، رئیس‌جمهور جمهوری خلق چین، روز شنبه ۲۰ دسامبر، برای نخستین بار، در پیامی تلویزیونی خطاب به مردم ایران و مسوولان جمهوری اسلامی، که از تلویزیون ملی این کشور، CCTV، پخش شد، برای این‌که چین همچنان در کنار ایران بماند، به دو مشکل بزرگ اشاره کرد و دو شرط گذاشت. شی جین پینگ، ضمن تبریک «شب یلدا»، با اعتراض به تاجران ایرانی برای سفارش محصولات تقلبی به کارخانه‌های چینی، از مردم خواست که کالاهای تقلبی نخرند، وی همچنین گفت: مگر کشور شما گمرک و موسسه استاندارد ندارد؟ چرا از آنها نمی‌خواهید تا اجازه ندهند که کالاهای تقلبی و بی‌کیفیت وارد کشورتان شود؟ مگر آنها قانون و مقررات ندارند؟

  شرط نخست ما این است که مردم ایران دیگر نباید به ملت و مملکت چین بی‌احترامی کنند. این‌که در کشور شما اجناس و کالاهای بی‌کیفیت و تقلبی فراوان است، چین مقصر نیست. وقتی گروهی از تاجران ایرانی به چین می‌آیند و خودشان اجناس تقلبی را به کارخانه‌ها سفارش می‌دهند، گناه ما چیست؟ مگر کشور شما گمرک و موسسه استاندارد ندارد؟ چرا از آنها نمی‌خواهید تا اجازه ندهند که کالاهای تقلبی و بی‌کیفیت وارد کشورتان شود؟

  مسوولان کشور شما را غلطک، روی کوهی از دیش و رسیور رژه می‌روند و آنها را له می‌کنند. این‌که یک ایرانی، لنت ترمز تقلبی کیا و پژو را به هموطنان خود می‌فروشد تا در تصادفات رانندگی کشته شوند، اما خودش پورشه سوار می‌شود، تقصیر چین نیست.

  خواهش می‌کنم برای جان و مال و سلامتی و امنیت خودتان ارزش قائل باشید و جنس بی‌کیفیت نخرید. به بهانه این‌که پول کافی ندارید، آشغال نخرید. اگر کشوری کوفت و زهرمار ارزان تولید کند، باید آن را خرید و بلعید؟ چین، کالاهای عالی و باکیفیت هم تولید می‌کند، اما این تقصیر ما نیست که تاجران ایرانی تمایلی به خریداری آن ندارند.

  شرط دوم ما این است که اگر هر تبلیغی را در شبکه‌های ماهواره‌ای دیدید، هرگز به آن اعتماد نکنید. با اطمینان به شما می‌گویم تمام کالاهای ساخت اروپا که ویدئوهای تبلیغاتی آن را در ماهواره می‌بینید، نمونه تقلبی آن در ایران به شما تحویل داده می‌شود و هیچ‌کدام اصل نیست. همه این کالاها در چین و به سفارش تاجران ایرانی تولید می‌شود.

  ما نگران هستیم که وقتی در آینده تحریم‌های اقتصادی علیه ایران لغو شود، تاجران سودجو این بار کالاهای تقلبی بیشتری وارد کشورتان کنند و همچنان نتوانید اجناس باکیفیت را بخرید.

  از گمرک و موسسه استاندارد بپرسید که چرا به کالاهای تقلبی اجازه ورود می‌دهند؟ مگر آنها قانون و مقررات ندارند؟

  متشکرم و یلدا مبارک!

  تبریک جالب شب یلدا رئیس‌جمهور چین به مردم ایران

پربازدیدترین آگهی ها
جدیدترین آگهی های ستاره دار
جدید ترین آگهی های بروز شده
جدیدترین آگهی های رایگان